Mikor megmutattad ennek a kézimunkának a képét, tudtam azt, hogy ha te kihímezed nagyon szép lesz, de azt akkor még nem láttam, hogy sokkal szebb lesz, mint gondolom! Nem gondoltam volna, hogy ennyire szép lesz! Gyönyörű!
Ma egy kicsit elbarangolnék a keresztszemesek világából bár nem túl messzire. Egy olyan technikát mutatnék meg nektek amivel gyorsan, könnyen lehet nagyon látványos képeket alkotni. Ez a Gyémántszem technika. Lényege, hogy egy előfestett képet a rajta lévő szimbólumok alapján kis apró strasszkövekkel kirakni. Ebben hasonlít a keresztszemesekhez. Minden szimbólum egy színt jelöl és a mintarajz alapján kell a megfelelő színű követ a megfelelő helyre tenni.
A készlet egy szép hosszú dobozban érkezik. Nem kell megijedni a méretétől, a fele levegő. Jól látjátok a készlet kínai. Ne féljetek, ezúttal nem a gagyi kínait kapjátok és itt nincs " szok kici occsó" effektus sem.
A dobozban van a kép, kövek kis zacskókban sorszámozva. Egy kis műanyag gyöngytartó és két féle eszköz amivel a köveket meg lehet fogni. Én egyiket sem használom, mert van ügyes kis csipeszem azzal dolgozom.
A mintalap ragasztózva van így maradnak rajta a kövek. Egy műanyag átlátszó fólia védi, ez könnyen lehúzha…
A keresztszemes és gobelinvarrásnál használatos alapanyagok bemutatása következik most. Csak az általam használtakat fogom részletesen leírni de természetesen szólni fogok a többiről is, illetve szívesen veszem a hozzászólásokat is a témában.
Keresztszemes:
A keresztszemesnél könnyű dolgunk van mert ha komplett készletet veszünk akkor ahhoz adják az anyagot is amire varrni kell. Ez mindig valamilyen aida, régi nevén kongré. A legismertebb márka a Zweigart, de biztos van sok más is. Én ezt ismerem, ezt használom. Az aida lehet keményített de lehet "puha" is. A keményített változat kereten varráshoz ideális, könnyű rá kifeszíteni, nem csúszkál. A puha a szabad kézi varráshoz vagy rámához tökéletes mert könnyű beleszorítani az anyagot.
Az aida "lyukméretét" - bocsánat nem tudom a pontos nevét - countban határozzák meg. Ez arra utal, hogy egy cm-ben hány öltés fér el. Ez a szám határozza meg az anyag sűrűségét. Minél nagyobb a szám annál sűrűbb az anyag, annál nehezebb…
Sosem vágytam állványra. Mindig rámán varrtam ami kisebb képeknél nagyon is jó. Azonban a nagy képeknél elveszi az időt, hogy állandóan odébb kell tenni a rámát. Az is lassít, hogy az egyik kézzel tartani kell a keretet. Az állvány ezt a problémát oldja meg. Tartja a keretet ami nem ráma, tehát nem bele kell szorítani az anyagot, ezért nem deformálja el a hímzést. Illetve lehetővé teszi a két kezes varrást. Meg kell vallanom, ez eleinte nehezen ment nekem, de hamar belejöttem és gyorsabban haladok így.
Az eredeti állványt asztalos barátom készítette, első ilyen munkája volt és igazán jól sikerült. Nagyon jó volt varrni rajta de csak széken ülve lehetett. A mi otthoni székeink nem túl kényelmesek ezért átlag két órát bírtam ki mielőtt elkezdett fájni a hátam. Ezért került sor az átalakításra. Mint látható így viszont szélesebb lett, nagyobb helyet foglal. Viszont két mozdulattal szétszedhető és egyszerű, álló állványként betehető a sarokba. Most már kényelmesen hátradőlve tudok varrni …
Drága Csilla!
VálaszTörlésMikor megmutattad ennek a kézimunkának a képét, tudtam azt, hogy ha te kihímezed nagyon szép lesz, de azt akkor még nem láttam, hogy sokkal szebb lesz, mint gondolom! Nem gondoltam volna, hogy ennyire szép lesz! Gyönyörű!
Én se hittem csak reméltem. Kicsit aggódtam mert csak 15 színből áll a minta, féltem, hogy nem lesz elég élethű, de szerencsére tévedtem. :)
TörlésKöszönöm, hogy láthatom ezt a képet!
VálaszTörlés